MIEJSCA W NASZEJ OKOLICY KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

logo-zajazd-podzamcze
Poniżej prezentujemy miejsca które są w najbliższej okolicy naszego Zajazdu. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Rezerwat przyrody piekiełko szkuckie

Unikatowe formacje skalne powstałe ze żwiru i mułu zlepionego ciśnieniem na dnie morza ok.140 mln lat temu.

3 km od nas

Oranżeria egipska

Ciekawa architektura. „Egipska budowla” w Polsce. Świetne miejsce na spacer.

25 km od nas

Zamek Fałkowskich

Budowla obronna w Fałkowie – pierwszy raz wzmiankowano istnienie zamku w 1418 roku w dokumencie opisującym podział majątku. Obiekt mógł istnieć wcześniej, bo biskup krakowski Piotr z Fałkowa (1347-1348) miał pochodzić „de castro Falkow”.

350m od nas

DWÓR MAŁACHOWSKICH

Przepiękne miejsce, oderwanie się od rzeczywistości, możliwość przeniesienia się w odległe czasy. Pięknie zachowany dworek, okolica również zadbana, nic tylko wziąć koc i odpoczywać po królewsku na łonie natury 🙂

9 km od nas

REZERWAT PRZYRODY BUKOWA GÓRA

Wspaniały stary lay i niezliczone górki dla pieszych. Przepiękne krajobrazy i nietuzinkowa przyroda. Serdecznie polecamy.

16 km od nas

Wypoczywaj aktywnie

WYPOŻYCZANIA ROWERÓW

W najbliższym czasie nasz Zajazd wprowadzi do oferty wypożyczalnie rowerórw turystycznych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

REZERWATY PRZYRODY

W najbliższej okolicy naszego Zajazdu znajdują się dwa malownicze rezerwaty przyrody. To prawdziwe dzieła sztuki Matki Natury. Serdecznie zapraszamy.

SZLAK GREEN VELO

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry)

SZLAKI TURYSTYCZNE

W okolicy naszego Zajazdu ciągną się różne szlaki turystyczne. Miłośnicy dwóch kółek z pewnością znajdą wiele ciekawych tras. Są też wspaniałe miejsca na spacery.

DWORKI SZLACHECKIE

Fałków od końca XIII w. należał do rodu Odrowążów, którzy przybrali nazwisko Fałkowscy - późniejsi przedstawiciele rodu nosili nazwisko Falkowski.

PIĘKNA PRZYRODA

Malownicze, piękne i dzikie - takimi słowami można określić najbliższą okolicę naszego Zajazdu. Przyroda jest prawdziwą magią...

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA NASZEJ OKOLICY ?

Prześlij je do nas, a my opublikujemy je na tej stronie.